Przed Wami moja osobista mapa myśli książki Kena Blancharda i in. Wiesz, możesz, działaj! – cz. 2.

 

Powtarzaj, powtarzaj i jeszcze raz powtarzaj!!!

Powtarzanie jest kluczem do czerpania wiedzy z przeczytanych książek, wysłuchanych audiobooków, wykładów, odbytych szkoleń i konferencji oraz wszystkiego innego co dostarcza nam wiedzę.

Dlaczego musimy powtarzać?

1×1=0 – sformułowanie symboliczne, a nie matematyczne, które oznacza, że jeden raz zasłyszane stwierdzenie nie wywiera praktycznie na nas żadnego wpływu (1×1=0).

Skoro tak, jest że niczego nie da się przyswoić od razu to zmuszenie jesteśmy do powtarzania i to najlepiej do powtarzania cyklicznego.
Wtedy gdy stwierdzenie jest wielokrotnie powtarzane i to z określonymi odstępami czasowymi pojawia się w nas refleksja nad nim. Mówiąc wprost zaczyna ono do nas docierać.
Ile razy należy powtarzać? Czy aż 7 razy? możemy zapytać parafrazując czyli odwołując się do wypowiedzi Św. Piotra, który pytał Jezusa ile razy ma przebaczyć. Uzyskał odpowiedź, że nie 7 razy ale 77 razy. Liczba siedemdziesiąt siedem jest symboliczna oznacza, że wykonaliśmy daną czynność tyle razy, że weszła nam w krew, stała się naszym nawykiem nad którym się już nie zastanawiamy tylko traktujemy jako coś naturalnego. (1 x 77 = sukces).

Co daje nam powtarzanie?

Mając świadomość siły powtarzania, ma się ogromną przewagę nad innymi, którzy ten fakt bagatelizują. Oczywiście aby tą przewagę wykorzystać musimy powtarzać, a najlepiej wprowadzić strategię powtórek aby zdobywana przez nas wiedza była przez nas wdrażana jak najszybciej.

Jeżeli myślisz, że powtarzanie nie ma aż tak dużego znaczenia, to zapytaj reklamodawców dlaczego zewsząd bombardują nas reklamy?
Specjaliści od marketingu wiedzą jak bardzo ważny jest proces powtarzania i to cyklicznego aby dana marka na trwałe zapadła nam w pamięć.

Jak powtarzać?

Powtarzać wg zasady mniej ale częściej. Lepiej co dziennie pracować nawet 5 minut nad danym tematem niż 1 godzinę ale raz na tydzień.

 

Najnowsze wpisy

Czy postanowienia noworoczne mają sens?

Czy postanowienia noworoczne mają sens?

🔥 🚀 Wolisz oglądac i słuchać?Zobacz nagranie 🔥 🚀youtube Czy postanowienie noworoczne mają sens?   Już nowy rok, a Święta Bożego Narodzenia oraz wymiana kalendarza na nowy są  dla mnie czasem sprzyjającym refleksji, podsumowaniom oraz planowaniu tego, co chciałbym...

Rate this post
0
Would love your thoughts, please comment.x